Activități săptămâna „Să știi mai multe, să fii mai bun!”

ACTIVITĂŢI SĂPTĂMÂNA „ŞCOALA ALTFEL”

18 -22 APRILIE 2016

LUNI 18.04.2016

Sala

Interval orar

Activitatea

Profesor coordonator

P1

10.20-13.00

L1

ATELIER DE CREAȚIE-ORIGAMI

Buchidău Tania

Grup/Spital Municipal Adjud/Centru bătrâni Adjud

7.30-13.00

L2

IMPLICA-TE ȘI DĂRUIEȘTE”

Bîrlă Maria, Sava Cecilia, Apostu Tatiana, Matei Daniel, Pîslaru Alexandra

P4

7.30-13.00

L3

VIZITĂ VIRTUALĂ LA CETATEA FĂGĂRAȘ – SINGURA CETATE NEOCUPATĂ

Popa Mariana

Parcul din Adjud

10.20-13.00

L4

ȘTIINȚA ÎN ȘCOALĂ”(PREZENTĂRI DE EXPERIMENTE ȘTIINȚIFICE ȘCOLARE, DIN DOMENIUL FIZICII, CHIMIEI, BIOLOGIEI ȘI TEHNOLOGIILOR, ÎN AER LIBER)

Popovici Ellen, Balercă Neculai,Bondalici Cristina, Botezatu Violeta, Lungu Luminița, Urdă Rodica

P7

10.20-13.00

L5

REBUS MATEMATIC

Oriță Ovidiu

Teren sport

7.30-13.00

L6

JOCURI SPORTIVE SUB FORMĂ DE CONCURS” – MIȘCAREA ÎNSEAMNĂ SĂNĂTATE

Drăghici Marian, Vrabie Ciprian

E5

10.20 – 13.00

L7

BALETUL – FARMECUL MIȘCĂRII ȘI AL MUZICII

Mustereț Carmen

P3

7.30-10.10

L8

SPUNE NU VIOLENȚEI”

Mustaţă Nicoleta, Gîdea Ciprian

E1

7.30-10.10

L9

TRAFICUL DE FIINȚE UMANE

Motaș Gabriela, State Adriana, Ceamburu Simona

E1

10.20-13.00

L10

EDUCAȚIA PENTRU SĂNĂTATE (SIDA)

Motaș Gabriela, State Adriana, Ceamburu Simona

P2

7.30-10.10

L11

CONCURS PE CALCULATOR: ”MONEY FOR YOU”(DOTAT CU PREMII ÎN BANI)

Mihai Savin

P5

7.30-13.00

L12

CINE ȘTIE CÂȘTIGĂ” – CONCURS

Palade George

Laborator informatică 1

7.30-10.10

L13

ÎNTOCMIREA UNUI DOSAR DE PRESĂ

Buruiană Viorel

Bacău

7.30-13.00

L14

EXCURSIE LA BACĂU”

Frangolea Vasile, Mitrofan Valentin, Spînu Nicoleta, Cîmpeanu Gabriela

Agenți economici

7.30-13.00

L15

VIZITĂ LA AGENȚII ECONOMICI

Brebuleț Teodor

MARŢI 19.04.2016

Sala

Interval orar

Activitatea

Profesor coordonator

În şcoală şi în curtea şcolii

7.30-13.00

IGIENIZARE/ECOLOGIZARE

Toate cadrele didactice

Padocul din Adjud

7.30-13.00

M1

AJUTĂ-L PE LĂBUȘ!”(ACTIVITATE DE VOLUNTARIAT: DONAȚII HRANĂ PENTRU CÂINI, ADOPȚII CÂINI, VIZITĂ LA PADOCUL DIN ADJUD)

Popovici Ellen, Lungu Luminița

MIERCURI 20.04.2016

Sala

Interval orar

Activitatea

Profesor coordonator

P1

10.20-13.00

M1

ATELIER DE CREAȚIE-ORIGAMI

Buchidău Tania, Mustață Nicoleta

P4

7.30-13.00

M2

PROMOVAREA PROFILULUI INDUSTRIE ALIMENTARĂ

Sava Cecilia

Măsurări

7.30-13.00

M3

PREZENTARE LABORATOR MĂSURĂRI

Apostu Tatiana, Matei Daniel

Legislaţie

7.30-13.00

M4

PREZENTARE LABORATOR LEGISLAŢIE

Bîrlă Maria

P3

07.30-13.00

M5

INTERPRETARE PIESĂ DE TEATRU

State Adriana, C.S.E., Ceamburu Simona, Feraru Anca, Albeiu Alina

E4

7.30-13.00

M6

PREZENTAREA LABORATORULUI DE FIZICĂ ȘI A MODULUI DE LUCRU ÎN LABORATOR

Popovici Ellen

Lab. Protecţia mediului

7.30-13.00

M7

PREZENTAREA PROFILULUI PROTECŢIA MEDIULUI

Botezatu Violeta, Urdă Rodica

P6

10.20-13..00

M8

IDEI DE ÎNFRUMUSEȚARE A CLASEI

Dragomir Ema

 

7.30-13.00

M9

ZILELE PORȚILOR DESCHISE LA COLEGIUL TEHNIC ”GHEORGHE BALȘ”

Balercă Neculai, Bondalici Cristina, Lungu Luminița, Stanciu Ionela, Tătărăscu Gabriela, Oriță Ovidiu, Drăghici Marian, Vrabie Ciprian, Gîdea Ciprian

Lab. Informatică 1

7.30-13.00

M10

PREZENTAREA LABORATORULUI DE INFORMATICĂ NR. 1

Buruiană Viorel,

P3

7.30-10.10

M11

ALCOOLUL NU TE FACE MARE”

Popa Mariana

E1

7.30-13.00

M12

PREZENTAREA OFERTEI ȘCOLII ELEVILOR CLASELOR A VIII-A

Motaș Gabriela, Mihai Savin, Frangolea Vasile

Autocad

7.30-13.00

M13

PREZENTARE LABORATOR MACATRONICĂ

Puşcaş Ioan, Mitrofan Valentin Marian

Atelier

7.30-13.00

M14

PREZENTARE ATELIER MECANICĂ

Brebuleţ Teodor

E5

10.20-13.00

M15

CODUL BUNELOR MANIERE IERI ȘI AZI

Mustereț Carmen

P2

10.20-13.00

M16

CONTRIBUȚII ROMÂNEȘTI LA DEZVOLTAREA ȘTIINȚEI ȘI TEHNICII

Pîslaru Alexandra

Bibliotecă

7.30-13.00

M17

VIZITĂ LA BIBLIOTECA ORĂȘENEASCĂ

Spînu Nicoleta, Cîmpeanu Gabriela

JOI 21.04.2016

Sala

Interval orar

Activitatea

Profesor coordonator

Autocad

7.30-13.00

J1

PREZENTARE LABORATOR MECATRONICĂ

Puşcaş Ioan, Mitrofan Valentin Marian

Atelier

7.30-13.00

J2

PREZENTARE ATELIER MECANICĂ

Brebuleţ Teodor

P3

7.30-13.00

J3

INTERPRETARE PIESĂ DE TEATRU

C.Ş.E., Feraru Anca Magdalena, Albeiu Alina, State Adriana, Ceamburu Simona

E2

7.30-13.00

J4

HERMENEUTICA TEXTELOR ELEVILOR CENACLULUI REVISTEI ”CONTRAATAC”

Botez Adrian, Mocanu Cătălin, Mustereț Carmen

P4

7.30-13.00

J5

PROMOVAREA PROFILULUI INDUSTRIE ALIMENTARĂ

Sava Cecilia

Măsurări

7.30-13.00

J6

PREZENTARE LABORATOR MĂSURĂRI

Apostu Tatiana, Matei Daniel

Legislație

7.30-13.00

J7

PREZENTARE LABORATOR LEGISLAŢIE

Bîrlă Maria

E4

7.30-13.00

J8

PREZENTAREA LABORATORULUI DE FIZICĂ ȘI A MODULUI DE LUCRU ÎN LABORATOR

Popovici Ellen

Lab. informatică 1

7.30-13.00

J9

PREZENTARE LABORATOR INFORMATICĂ 1

Buruiană Viorel

 

7.30-10.10

J10

VIZIONARE FILM FRANCEZ ȘI DEZBATERI

Mustață Nicoleta

Protecţia mediului

7.30-13.00

J11

PREZENTAREA PROFILULUI PROTECŢIA MEDIULUI

Botezatu Violeta, Urdă Rodica

P5

7.30-13.00

J12

ZILELE PORȚILOR DESCHISE LA COLEGIUL TEHNIC ”GHEORGHE BALȘ”

Drăghici Marian, Vrabie Ciprian, Stanciu Ionela, Gîdea Ciprian, Bondalici Cristina, Frangolea Mihaela, Oriță Ovidiu

P5

7.30-13.00

J13

EDUCAȚIE PENTRU SĂNĂTATE

Spînu Nicoleta, Cîmpeanu Gabriela

P7

10.20-13.00

J14

CONTRIBUȚII ROMÂNEȘTI LA DEZVOLTAREA ȘTIINȚEI ȘI TEHNICII

Pîslaru Alexandra

Atelier

7.30-13.00

J15

PREZENTARE ATELIER MECANICĂ

Brebuleţ Teodor

E1

7.30-13.00

J16

PREZENTAREA OFERTEI ȘCOLII ELEVILOR CLASELOR A VIII-A

Motaş Gabriela, Mihai Savin, Frangolea Vasile,

VINERI 21.04.2016

Sala

Interval orar

Activitatea

Profesor coordonator

P1

7.30-13.00

V1

VIZIONARE DE FILME DOCUMENTARE

Spînu Nicoleta, Câmpeanu Gabriela

P6

10.20-13.00

V2

INTERNETUL – AVANTAJE ȘI DEZAVANTAJE

Gîdea Ciprian

P5

7.30-10.10

V3

CUNOAȘTEREA BUNELOR MANIERE

Popa Mariana

P2

10.20-13.00

V4

PROBLEME CELEBRE DE MATEMATICĂ

Pîslaru Alexandra

Protecția Mediului

7.30-13.00

V5

APA: DETERMINĂRI EXPERIMENTALE

Botezatu Violeta

P4

10.20-13.00

V6

MUZICA PE ÎNȚELESUL TUTUROR. AUDIȚII MUZICALE

Palade George

Lab. informatică 1

7.30-10.10

V7

PREZENTARE DOCUMENTE PENTRU PIAȚA MUNCII, CV, SCRISOARE DE INTENȚIE

Buruiană Viorel

Centrul Cartha

7.30-13.00

V8

SĂRBĂTORI PASCALE” – CENTRU CARTHA ADJUD

Motaș Gabriela, Albeiu Alina, Feraru Anca Magdalena, Buchidău Tania, Ceamburu Simona, State Adriana, Tătărăscu Gabriela, Stanciu Ionela

Lab. informatică 2

7..00-13.05

V9

PROIECTAREA ŞI PROGRAMAREA BAZELOR DE DATE SQL

Mitrofan Valentin, Pușcaș Ioan

Agenți economici

7.30-13.00

V10

VIZITĂ LA AGENȚII ECONOMICI

Brebuleț Teodor

E2

7.30-13.00

V11

HERMENEUTICA TEXTELOR ELEVILOR CENACLULUI REVISTEI ”CONTRAATAC”

Botez Adrian, Mocanu Cătălin, Mustereț Carmen

Teren sport

10.20-13.00

V12

ÎNVĂȚĂM SĂ TRĂIM SĂNĂTOS PRIN MODUL DE A FACE SPORT

Drăghici Marian, Vrabie Ciprian

P3

7.30-10.10

V13

DEPRINDEREA DE A MÂNCA SĂNĂTOS”

Frangolea Vasile, Frangolea Mihaela

E3

10.20-13.00

V14

SUDOKU – CURIOZITĂȚI MATEMATICE

Oriță Ovidiu

P7

7.30-13.00

V15

IDEI DE ÎNFRUMUSEȚARE A CLASEI

Dragomir Ema

,